Pikad tööpäevad võivad suurendada südamerabanduse ja südame isheemiatõve riski

Pikad tööpäevad võivad suurendada südamerabanduse ja südame isheemiatõve riski

Nädalas üle 55 tunni töötamist seostatakse suurenenud südamerabanduse riskiga. Uus metaanalüüs näitab, et mida rohkem tunde kontoris või muus tööpaigas mööda saadetakse, seda suurem on risk.

Pikka tööaega seostatakse samuti südame isheemiatõve suurenenud riskiga, kuid tulemustest nähtub, et see seos pole südamerabandusega võrreldes nii tugev, kirjutab Medscape ajakirjas Lancet ilmunud uuringust. 

„Meie uurimus on oluline, kuna see näitab esimest korda, et pikki tunde töötavatel inimestel võib olla suurenenud südamerabanduse risk,“ ütles Suurbritannia Londoni Ülikooli epidemioloogia ja tervishoiu osakonna õppejõud filosoofiadoktor Mika Kivimäki.

„Uurimuse tulemused näitavad, et pikki tööpäevi tegevatel inimestel tuleks pöörata rohkem tähelepanu vaskulaarsetele riskiteguritele,“ leiavad autorid.

Pikkade tööpäevade ja südamerabanduse vahelise seose analüüsi panustas 528 908 meest ja naist. 7–8 aasta pikkuse vaatlusaja jooksul esines 4768 osalejal koronaarhaigust ja 1722 osalejat sai südamerabanduse.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

2 kommentaari

kaaskannataja
10.09.15 12:02
Läksin nõukaajal vabrikutöölt ülikooli rahandust õppima, et taibata, miks kommunismipropaganda ei too töölistele õiglast palka, vastupidi, aina normeeriti normsuuremaks, tunnitasu pisemaks, normeerija ostis auto ITP-preemiate eest, mul pension pisike, kuigi üle 10 korra tõstetud, temal sama koefitsiendiga aina märgatavamalt tõuseb.
-281
   
+224
Mai Kontkar
08.09.15 09:13
Olen müüa ja teen seda arvuti - ning telefoni vahendusel. Päeva norm on iga päeve müüa 150 € eest, et saaksin kuu miinimu palga kätte. Töö algab kl. 9:00 ja lõppeb 16:00, selle aja sees on pooltundi lõunat.
Selleks, et täitta plaani, istun enamus aja ikkagi arvutis. Mõned minutid tööaja sees ka jalutan ja teen veidi rühiharjutusi.
Kui ei ole selleks kellaajaks päevanormi saanud täis, pean üle tööaja tegema.
Olen 66 aastane ja vanaduspensionil. Ainult pensioniga ei ole võimalik elatada, sest enne pensonit olin olin aastaid grupil ja ka pideva tööstaazi katkemisi oli. Olen laste ema ja kasvatanud nemad täiselisteks, kelledel on juba oma lapsed. See ka vanaema status käes. Nii, et olen Eesi Riigile selles osas kasulik olnud.
Eesti Riigk ei ole orjanduslik riik ja ei ole plaanimajandust, kuid firmad kalduvad sinnapoole. Palka makstakse osades nii, et lähev järgmise kuusse.
Kui juhtud haiguslehel olema ja seda mitmel korral aastavältel, saad teda, et õigem on hoopiski mitte tööd teha.
Kas tõesti ei võeta ette midagi firmadega, kes on nii plaani tagaajajad. Meil on seda ületootmist liialt palju.
Tehakse igasugu tervise uuringuid, mis annab arvulisi andmeid, kuid inimese heolu eest ei siesta. Tuleks hakata panustama inimese heolule, mitte plaanimajandusele.
-264
   
+226

Lisa kommentaar

Saada