Hambaarstipelguse eest tuleb vanematel maksta

Hambaarstipelguse eest tuleb vanematel maksta Pilt: iStock
Allikas: iStock

Hambaarsti kinnitusel on lapse hirmus üldjuhul süüdi vanem, kes toob ta arsti juurde esimest korda siis, kui hammas juba valutab.

Kui mõni pelglikum laps keeldub hambaarsti juures suud lahti tegemast, siis esitatakse Lääne-Tallinna keskhaiglas tema vanematele arve "lapse veenmise" eest, sest haigekassa selliseid tühivisiite kinni ei maksa, kirjutab Tarbija24.

Hambaraviteenusena märgitud "lapse veenmine hambaravi protseduuridega nõustumiseks kuni 15 minutit" hinnaga kümme eurot on Lääne-Tallinna keskhaigla hinnakirjas olnud juba mitu aastat.

Lääne-Tallinna keskhaigla hambaravikliiniku juhataja Krista Vapper nentis, et tegu pole niivõrd eraldi teenusega, pigem on see kehtestatud olukorra sunnil, kui visiidile tullakse lapsega, kes ei ole hambaraviga nõus, ja lapsevanem loodab, et hambaarst päästab olukorra ja suudab poole tunniga ära teha selle, mis neil endal on eelnenud aastatel tegemata jäänud.

Haigekassa maksab kliinikule ainult raviteenuste eest ja kui raviteenust ei ole vastuvõtu ajal osutatud, siis on tühivisiit kliinikule ilma igasuguse tasuta.

Hirmutunne saab alguse ka sellest, et väikeste lastega ei käida piisavalt sageli hambaarsti juures.

"Tulema peaks kindlasti ka siis, kui midagi viga ei ole, et käia oma suud arstile näitamas. Haigekassa maksab Eesti lapse puhul nn kontroll­visiidi hambaarsti juurde kinni kaks korda aastas," rääkis Vapper.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada