Arstitudengid hakkavad koolitustel vaktsineerimismüüte kummutama

Arstitudengid hakkavad koolitustel vaktsineerimismüüte kummutama

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi Rahvatervise töögrupi eestvedamisel leiab oktoobrist detsembri keskpaigani aset vaktsineerimisalane koolituste sari "Vaktsineerimine - meie laste tervem tulevik".

"Eestis on laste vaktsineerituse tase ohtlikult madalale langenud ning tõusnud on vaktsineerimisest keeldujate hulk. Seetõttu on oodata uusi haiguspuhanguid," rääkis koolituse peakorraldaja Kristel Liis Põdder. "Infot vaktsiinide kohta on palju ja see on kõigile kättesaadav, kuid sageli on tegu ebakvaliteetse, eksitava infoga, mille tõttu on raske eristada müüte tõest."

"Seega on meie koolituse eesmärk selgust luua ning pakkuda lapsevanematele usaldusväärset ja tõenduspõhist informatsiooni, et Eesti lapsi ootaks ees tervem ja õnnelikum tulevik," lisas Põdder.

Selleks, et inimestele pakutud teave oleks kvaliteetne, on koolituse läbiviijad eelnevalt saanud põhjaliku väljaõppe Tartu Ülikooli arstiteaduskonna õppejõudude poolt.

Koolitusel viiakse läbi loenguid ning vestlusringe, kus tuginetakse teaduslikult tõestatud andmetele ja käsitletakse muuhulgas vaktsiinide toimemehhanisme, vaktsineerimiskava, vaktsiinvälditavaid haigusi, vaktsiinide koostist ja kõrvaltoimeid ning ka levinumaid müüte ning väärarvamusi vaktsineerimise kohta. Lisaks räägitakse sellest, millised vaktsineerimised võiksid olla tehtud rasedatel ning teistel lapse lähedastel.

Koolitusi viivad läbi TÜ arstiteaduskonna 4.-6. kursuse tudengid erinevates Lõuna-Eesti perekoolides.

Koolitused on suunatud eelkõige lapseootel peredele, aga oodatud on ka praegused lapsevanemad. Lisainfot koolitusel osalemise kohta saab aadressilt vaktsineerimine@gmail.com. Lisaks plaanitud koolitustele perekoolides toimub koostöö ka Tartu Tervishoiu Kõrgkooliga.

Kas see artikkel oli kasulik?


 

Lisa kommentaar

Saada