Teadmiseks reisijatele: Iisraeli lõuna regioonis isoleeriti metsik polioviirus

Teadmiseks reisijatele: Iisraeli lõuna regioonis isoleeriti metsik polioviirus

Iisraeli lõuna regioonis (Rahat) isoleeriti heitveest metsik polioviirus (WPV1). Polioviirust isoleeriti 85 proovist 27 proovivõtmiskohast, teatas terviseamet.

Polioviirus on genotüübilt sarnane Pakistanis ringleva polioviirusega ning Kairo heitveest isoleeritud polioviirusega. Roojast on polioviirust (WPV1) isoleeritud 42-l inimesel, haigestunuid teadaolevalt ei ole.

WHO soovitab pöörata kohapeal erilist tähelepanu laste vaktsineerimisele poliomüeliidi vastu, tõhustada poliomüeliidi ja lõtvade halvatuste seiret.

Soovitused Iisraeli reisijatele:

Juhul, kui olete täielikult vaktsineeritud poliomüeliidi (lastehalvatus) vastu lapsepõlves, kuid  täiskasvanueas ei ole saanud täiendavat vaktsiinidoosi, soovitab terviseamet vaktsineerida ennast ühe vaktsiinidoosiga.

Juhul, kui olete lapsepõlves osaliselt vaktsineeritud või ei ole vaktsineeritud poliomüeliidi vastu, arutage vaktsineerimisskeemi oma perearsti- või nakkushaiguste arstiga.

Juhul, kui Teil puudub info vaktsineerimise kohta poliomüeliidi vastu, arutage vaktsineerimisskeemi oma perearsti- või nakkushaiguste arstiga.

Veenduge, et lapsed oleks vaktsineeritud poliomüeliidi vastu vastavalt immuniseerimiskavale. 

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

proov
10.10.13 18:03
proov
-38
   
+26

Lisa kommentaar

Saada