Tuvastati Alzheimeri tõvesse haigestumise riski mõjutavad geneetilised markerid

Tuvastati Alzheimeri tõvesse haigestumise riski mõjutavad geneetilised markerid

USA teadlased on kindlaks teinud geneetilised markerid, mis võivad aidata eristada neid inimesi, kellel on risk haigestuda Alzheimeri tõvesse.

Ajakirjas Neuron avaldatud teadusuuring tuvastab mutatsioonid, mis mõjutavad mõnede valkude ehitust ajus. Mainitud tau-valkude suur sisaldus suurendab haigestumise võimalust.

Ühendkuningriigi ekspertide arvates võib uuring aidata mõista Alzheimeri tõbe põdevate patsientide ajus toimuvaid muutusi, kirjutab BBC

Ühendkuningriigi eksperdid ütlesid, et uuringuga lisandub Alzheimeri tõve tekkimisega juba seostatud mitmetele geneetilistele markeritele neid veelgi.

Alzheimeri ühingu teadus- ja arendusdirektor dr Doug Brown ütles: „Need uued geeni markerid, nii tähtsad kui nad ka on, on tõenäoliselt mõned paljudest, mis võivad mõjutada inimese riski haigestuda Alzheimeri tõvesse. Siiski tuleb rõhutada, et elustiil mängib samuti oma osa. Uuringud on näidanud, et tasakaalustatud toitumine, regulaarne kehaline koormus, mittesuitsetamine ning oma vererõhu ja kolesterooli regulaarne kontrollimine on peamised viisid dementsuse riski vähendamiseks.”

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada