Veebiprogramm aitab suitsetamisest loobuda

Veebiprogramm aitab suitsetamisest loobuda

Euroopa Komisjoni suitsetamisvastase kampaaniaga „Eks-suitsetajad on peatamatud“ on üle Euroopa liitunud enam kui 221 800 inimest, kes on soovinud suitsetamisest loobudes saada peatamatuks.

2011. aasta juunis alanud kampaania eesmärk on pakkuda suitsetajatele praktilist motiveerivat tuge – selleks on loodud tasuta veebipõhine tugiprogramm iCoach, mis analüüsib kasutaja esitatud andmete põhjal tema suitsetamisharjumusi ja pakub individuaalseid nõuandeid suitsetamise vähendamiseks ja seejärel loobumiseks. ICoach on kasutajasõbralik ning seda on võimalik kasutada kõigis Euroopa riikide keeltes, sh Eesti keeles.

Eesti keelse iCoachiga saab liituda aadressil http://www.exsmokers.eu.

Eestis on seni iCoachiga liitunud enam kui 2300 suitsetamisest loobuda soovijat ja umbes kolmandik neist on praeguseks juba eks-suitsetajad.
Kui võrrelda riikide rahvaarvu iCoachi programmiga liitunutega, siis on interaktuaalse tugiprogrammi abil suitsetamisest loobuda soovijaid kõige enam Luxemburgis, Küprosel ja Eestis.

ICoachiga liitumisel tuleb kasutajal täita lühike küsimustik, mis teeb kindlaks, millises loobumisfaasis suitsetaja on, ning millised on suitsetaja käitumisharjumused, suhtumine ning isiklik motivatsioon. Tugiprogrammi faasideks on:

1.            Ma ei plaani suitsetamisest loobuda
2.            Ma peaksin suitsetamisest loobuma aga ma kahtlen veel
3.            Ma loobun suitsetamisest lähiajal
4.            Ma olen just suitsetamisest loobunud
5.            Ma loobusin suitsetamisest mõne aja eest
ICoach jagab igas suitsetamisest loobumise faasis kasutajale individuaalseid näpunäiteid enda harjumuste muutmiseks ning pakub loobujale motivatsiooni ja tuge ka nõrkushetkedel.

ICoachiga saavad liituda kõik, kellel on huvi tubakatarbimist vähendada ja suitsetamisest loobuda, et parem välja näha, olla õnnelikum ning kulutada sigarettidele kuluv raha millelegi kasulikumale.

Samal teemal:
Endine suitsetaja: sigarett ei pea su elu kontrollima

Vaata Ex-smokers are unstoppable videot siit:

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada