Perearst: liikumine on sama tähtis kui tubakast loobumine

Perearst: liikumine on sama tähtis kui tubakast loobumine

Perearst Diana Ingerainen arvab, et igal inimesel on tahe liikuda – peab vaid leidma sobiva.

Meditsiiniajakirjas Lancet sel nädalal ilmunud uuringu järgi kuuluvad eestlased füüsiliselt aktiivseimate rahvaste hulka Euroopas. Vaid 17% eestlastest ei tegele füüsilise tegevusega, väidab uuring. Perearst Diana Ingerainen suhtub Lanceti uuringusse ettevaatlikkusega, kuid rõõmustab, kui rahvas on rahvas on liikuv ja tervislik.

Ka Tervise Arengu Instituudi uuringute järgi on füüsiline aktiivsus tõusnud, nendib Ingerainen.

Liikumiskasvatuse edendamiseks peaks perearsti sõnul tervishoiutöötajad enam selgitama, miks liikumine on oluline. Näiteks tõi ta välja, et vähene liikumine on tervise jaoks riskitegur nagu tubaka tarvitamine.

Ingerainen pakub välja, et koolides peaks olema liikumisõpetus: „Igal inimesel on tahe liikuda ja mingi ala sobib talle kindlasti, kuid see ei pruugi olla 400 meetri jooks aja peale või pallivise. Lapses ei tekitata head tunnet liikumisest, vaid ta pannakse fakti ette, mida ta peab tegema,“ rääkis Ingerainen Vikerraadio hommikuprogrammis. „Positiivne liikumise tunnetus ja sellest hea enesetunde saamine – seda oleks ääretult vaja,“ kinnitab ta.

„Liikumiskasvatuse edendamiseks on õige suund see, et alustada lasteaiast tööd lapse ja perega, pakkuda erinevaid tegevusi peredele. Seejärel mõelda, mida saame kogukonna poolt koos teha. Peaksime rohkem oma inimesi kuulama, et mida nad siis tahaksid teha,“ rääkis perearst.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada