Tervisenõu jalgpallifännile

Tervisenõu jalgpallifännile

Poolas ja Ukrainas toimuvatele UEFA Euroopa jalgpalli meistrivõistlustele sõitjad võiksid eelnevalt kontrollida oma vaktsineerimise seisundit perearsti juures, soovitab Terviseamet. Poolasse reisijatel oleks hea omada kaitset A-ja B-viirushepatiidi, teetanuse-difteeria ja puukentsefaliidi vastu. Ukrainas lisaks ka leetrite vastu.

8. juunist kuni 1. juulini 2012 Poolas ja Ukrainas toimuvatele UEFA Euroopa jalgpalli meistrivõistlustele sõitjatel on mõistlik eelnevalt tähelepanu pöörata mõningatele terviseohutusalastele soovitustele.

Kindlasti peaks neid riike külastavad inimesed eelnevalt kontrollima oma vaktsineerimise seisundit perearsti juures. Poolasse reisijatel oleks hea omada kaitset A-ja B-viirushepatiidi, teetanuse-difteeria ja puukentsefaliidi vastu. Ukrainas lisaks ka leetrite vastu.

Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel on Ukrainas suurem oht haigestuda  tuberkuloosi, puukentsefaliiti, A-, B- ja C-viirushepatiiti, HIV-nakkusesse, kõhutüüfusesse, koolerasse, difteeriasse, teetanusse, marutõppe ja leetritesse. Ukrainas levivad leetrid juba pikemat aega ja iseäranis valvsad peaksid selle tõve suhtes olema Lvovi külastajad, sest just seal on haigestumus kõrgem kui teistes Ukraina regioonides.  

Poolas on suurem oht haigestuda A-, B- ja C-hepatiiti, HIV-nakkusesse, puukentsefaliiti, teetanusse või marutõppe.

Vaktsineerimissoovituste kõrval tuleks kindlasti täita kohapeal kõiki hügieeninõudeid, eelistada pudelivett kraaniveele ja korralikke söögikohti tänavakaubandusele.

Lisaks reisikindlusele peaks fännid soetama endale ka tervisekindlustuse poliisi.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada