Millal kutsuda kiirabi?

Millal kutsuda kiirabi?

Perearst Diana Ingerainen selgitas, et kiirabi tasub inimestel kutsuda siis, kui enesetunne halveneb väga kiiresti. Pikemalt kestnud tervisehäirete puhul tuleks meeles pidada seda, et kiirabi põhjaliku diagnoosimisega ei tegele.

Ingerainen rõhutas ETV saates "Terevisioon", et kiirabi tuleb kutsuda, kui terviseseisundi muutus on väga kiire. "Sinna hulka kuuluvad olukorrad, kui inimesel veri jookseb, süda seisab ja konktakti ei saa. Aga ka juhud, kui tervis muutub äkki tõsiselt halvemaks - tekivad valud, südame rütmihäired," rääkis perearst.

Kui inimene ise ei oska hinnata, kui halb tema tervis on, siis sooovitab Ingerainen küsida nõu ja abi oma perearstilt või helistada perearsti nõuandetelefonile.

Ingerainen rääkis, et olukorras, kus sageli kutsutakse kiirabi, kuigi seda tegelikult poleks võib-olla vaja teha, on seotud pikemalt kestnud tervisehäiretega. 

Traumad, mille puhul tuleks kindlasti kiirabi kutsuda, on peapõrutused ja teadvusekaotusega peapõrutused. Teiseks tuleks alati pöörduda kiirabi poole, kui on luumurrud ja liigeste vigastused.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada