USA toidu- ja ravimiamet kavatseb nõuda hoiatavate piltide kasutamist sigaretipakkidel

USA toidu- ja ravimiamet kavatseb nõuda hoiatavate piltide kasutamist sigaretipakkidel

Vastavalt USA ametiisikute teadaandele loodetakse, et võikad pildid kuhtunud kopsuvähihaigetest, laipadest lahkamisruumis, hingamisaparaadiga ühendatud imikutest (eeldatavasti passiivse suitsetamise tagajärg) ja muudest suitsetamisest tingitud koledustest, mida suitsupakkidel kujutama hakatakse, on inimeste jaoks nii šokeerivad, et nad jätavad suitsetamise maha või ei hakkagi suitsetama.

USA toidu- ja ravimiameti ametnikud märkisid, et uus „laiahaardeline tubakavastane tegevuskava“ ei hõlma mitte ainult eelkirjeldatud kõnekaid fotosid, vaid ka selliseid julgeid hüüdlauseid nagu „Suitsetamine tapab“, vahendab HealthDay News.

Kopsuspetsialist dr Len Horovitz New Yorgis asuvast Lenox Hilli haiglast sõnas: „Meie eesmärk on, et inimesed paneksid tähele suitsupaki välisilmet ja märkaksid, et sigaretid põhjustavad südamehaigusi, kopsuvähki, emfüseemi, kroonilist obstruktiivset kopsuhaigust ja paljusid muid terviseprobleeme. Lisaks soovime rõhutada, et ei piisa sellest, kui vähendada päevas suitsetatavate sigarettide arvu. Vaid ühe kuni kolme sigareti suitsetamine päevas kolmekordistab südamehaiguste riski.“

Välja pakutud uued hoiatusabinõud on vaid üks osa toidu- ja ravimiameti tubakavastasest tegevuskavast, mille eesmärk on võidelda USAs kõige rohkem enneaegseid ja välditavaid surmajuhtumeid põhjustava nähtusega.

Toidu- ja ravimiamet valib hiljemalt 22. juuniks 2011 välja üheksa „hoiatavat sõnumit nii pildis kui sõnas“, mida hakatakse kasutama peamiselt suitsupakkidel. Hoiatusi tuleb kujutada ka sigaretireklaamidel.

Viimasel kümnendil on paljud riigid, näiteks Kanada, Austraalia, Tšiili, Brasiilia, Iraan ja Singapur, hakanud tubakatoodete pakenditel kasutama hoiatavaid fotosid. Mõned pildid on väga šokeerivad: Brasiilias on sigaretipakkidel kujutatud surnud imikuid ja gangreenis jalga mustaks tõmbunud varvastega.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada