Investeering südamesse tasub end alati ära

Investeering südamesse tasub end alati ära

Värske raamat "Südameinvestor" soovitab investeerida südamesse, eesmärgiga saavutada võimalikult paju tervena elatud aastaid. Raamatu autorid on Margus Viigimaa ja Agne Adamson.

Südameinvestor“ on nõuanderaamat, mis vaataleb südametervist eri elukümnenditel.  Eestis on südamehaigused üheks peamiseks põhjuseks, mis takistab elamast pikka ja täisväärtuslikku elu. Mehed, kes saavad ootamatult 40ndates aastates infarkti, südamehaigused, mis mõjutavad meie elu ja valikuid pärast 50ndaid eluaastaid – need on juhtumid, millele enamikul on oma lähedaste ja tutvusringkonna varal näiteid tuua. Kuidas saaksime seda muuta?

Keskendutakse sellele, mida inimene ise muuta saab ning milleks on vaja vaid tahet ja motivatsiooni.

"Südameinvestor" vaatab inimese elu tervikuna. Tervis annab kõikidele teistele elu eesmärkidele reaalse katte.  Samamoodi nagu rahaline andekus teeb rikkaks, muudab andekus oma tervist hoida südame tugevaks.

Selleks et muuta tervis kui väärtus tajutavaks, on südamearst Margus Viigimaa võtnud kasutusele tervisevaru mõiste. Tervisevaru on iga inimese individuaalne tervisenäitajate  kogum, mille säilitamine ja suurendamine on meie endi kätes.  Elu näitab, et enamasti ei saa määravaks mitte see, kui tugev või nõrk on päritud tervisevaru  osa  vaid oskus elada tervislikult ja panna  oma võimalused tööle selle nimel, et tervisest saaks tugev kapital.

Raamatu autorid on Margus Viigimaa ja Agne Adamson.  Illustratsioonid koomiksikunstnik Madis Ots.  Kirjastus Menu.   

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada