Beebidel on oma isiklikud e-posti aadressid

Beebidel on oma isiklikud e-posti aadressid

Tänases maailmas on kõige tähtsam internet. Näib, et mõnede vanemate arvates tuleb sellega tutvust teha maast madalast. Värske uuringu tulemustest ilmneb, et 7 protsendil imikutest ja väikelastest on oma isiklik e-posti aadress.

Teise eluaasta lõpuks on koguni 92 protsendil USA lastest olnud mingi kokkupuude internetiga. See on hämmastav kuni selle hetkeni, mil hakkate mõtlema, kes on need 8 protsenti, kes ei ole veel veebis jagama hakanud digipilte oma nunnudest lastest, kirjutab Time.

Interneti-turvafirma AVG küsitles 2200 internetti kasutavat kuni 2-aastase lapse ema USA-s, Inglismaal, Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias, Hispaanias, Kanadas, Austraalias, Uus-Meremaal ja Jaapanis. Kui emadelt küsiti, kas nende lapsed on küberruumis esindatud, said teadlased teada, et kolmandik USA naistest võtab kursi veebile juba enne seda, kui beebi sündidagi jõuab, laadides internetti ultraheliuuringul tehtud pilte.

Nende emade kavatsused on siirad: 70% emadest märkis, et soovib jagada oma laste ilusaid pilte sõprade ja pereliikmetega. Seevastu AVG tegevjuht J. R. Smith hoiatab, et see „digitaalne päevik“ võib neid hiljem kummitama hakata. On oluline, et tänased vanemad mõistaksid, et nad loovad oma lapsele veebipäeviku, mis saadab teda aastaid,“ kirjutab Smith oma ajaveebis. „Tasuks mõelda sellele, millise digitaalse jalajälje või veebiajaloo te oma lapsele anda tahate. Ja kui teie laps on teismeline või täiskasvanu, siis mida ta arvab sellest teabest, mida te praegu internetti üles riputate?“

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada