Terviseamet soovitab reisijatel kaitsta end hepatiidi vastu

Terviseamet soovitab reisijatel kaitsta end hepatiidi vastu

Terviseamet juhib algava teavituskampaaniaga reisijate tähelepanu vaktsineerimise olulisusele enne lähemate ja kaugemate välisriikide külastamist.

Ka Vahemeremaades ning Ida-Euroopas eksisteerib Terviseameti kinnitusel oht nakatuda A- ja B-hepatiiti. Kindel viis reisil olles hepatiiti vältida on vaktsineerimine.

„Sügisel planeerivad paljud inimesed juba puhkusereise koolivaheajaks ning talveperioodiks, mistõttu on nüüd õige aeg kõigile meelde tuletada, et iga reisiplaani oluline osa on mõelda läbi ja teha ettevalmistusi ka enda ja oma lähedaste tervise kaitsmiseks,“ ütles Terviseameti epidemioloogianõunik Kuulo Kutsar. „Hepatiidi ohtu seostatakse pigem kaugemate piirkondadega, samas tõestas aasta tagasi Lätis puhkenud A-hepatiidi epideemia, et tõsine riskipiirkond võib olla palju lähemal.“

Hepatiiti haigestumist on võimalik vältida vaktsineerimisega vähemalt neli nädalat enne reisi algust ning pöörates reisil olles erilist tähelepanu hügieeninõuete täitmisele ja tarbitava joogivee ning toidu ohutusele.

Hepatiit

Hepatiit ehk kollatõbi on maksapõletik, mille põhjuseks on nakatumine ühega viiest viirusetüübist: A-, B-, C-, D- või E-hepatiidi viirustega. Kõik need viirused võivad põhjustada ägedat haiguse kulgu.

B-või C- hepatiidi viirused võivad põhjustada valdavalt haigusnähtudeta kulgevat haigusvormi, mis võib üle minna krooniliseks nakkuseks. B-hepatiit on viiruslikest hepatiitidest kõige tõsisem ja koos A-hepatiidiga ainus hepatiidivorm, mida saab vaktsineerimise teel ära hoida.

Kas see artikkel oli kasulik?


 

Lisa kommentaar

Saada