Koos kooliga algavad peavalud

Koos kooliga algavad peavalud

Taas on kätte jõudnud kooliaeg. Paljude laste jaoks tähendab see aga peavalude hooaja algust.

Arstide sõnul on sagedased peavalud ja migreenihood kõige tavalisemad laste tervisehädad, kuid meditsiinitöötajad pööravad sellele probleemile hämmastavalt vähe tähelepanu. Paljud lastearstid ja vanemad peavad peavaluhooge täiskasvanute mureks. Kuna lapsed kurdavad peavalu sagedamini kooliaastal kui suvevaheajal, arvavad vanemad, et lapsed üritavad sümptomitega liialdades kooliminekut vältida, kirjutab NY Times.

Kuid arstide sõnul võivad kooliaasta jooksul peavalu põhjustada sellised tegurid nagu vähene uneaeg (lapsed peavad kooliminekuks vara tõusma ja koduste ülesannete tegemiseks hiliste õhtutundideni üleval olema), hommikusöögi vahelejätmine, ebapiisav vedelikutarbimine ja muutused ilmastikuoludes.

„Paljud ei usu, et ka lapsed võivad peavalude käes kannatada,“ märkis pediaatria- ja neuroloogiaprofessor ja Cincinnati lastekliiniku peavalukeskuse juhataja dr Andrew Hershey. „Kuid lapsed ei tohiks millestki kõrvale jääda või koolis maha jääda sellepärast, et neil pea valutab. Selliseid juhtumeid ei tohiks tähelepanuta jätta.“

Laste migreen erineb täiskasvanute omast. Kui täiskasvanute migreenihoog kestab sageli neli või enam tundi, siis lastel alates ühest kuni 72 tunnini. Täiskasvanutel valutab enamasti üks peapool, kuid lastel pigem otsmikupiirkond või mõlemad meelekohad. Seepärast peetakse laste peavalusid tihti ekslikult põskkoobaste põletikust tingituks.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada