Tehnika hirmutab tervislikumaid valikuid tegema

Tehnika hirmutab tervislikumaid valikuid tegema

Sa pole eriline tervisesõber? Võib olla motiveerib tervislikumat elustiili järgima iTunes´i uus rakendus, mis näitab, milline sa näeksid välja ülekaalulisena.

Blogis The Future Now Blog kirjutatakse, et visualiseerimist saab kasutada tegevuste halbade tagajärgede näitamiseks, et „hirmutada“ meid tegema tervislikumaid valikuid. Teisisõnu annavad taolised visualiseerimisvõtted, mis põhinevad kohesel või pikaajalisel tasul või pikaajalisel tulemusel, aimu sellest, kui palju võimalusi on tulevikus meie veenmiseks.

Näiteks Jaapani spordisaalides on kasutusel  jooksulint, mis motivatsiooni säilitamiseks näitab jooksjale pärast teatud hulga kalorite kulutamist magustoitude pilte. Tahate seda jäätisekokteili? Jookske veel pool tundi.

Veenev on ka rakendus FatBooth, mis kujutab teie valitud digifotol kujutatud või kaamera ees seisvat isikut automaatselt umbes 50 kilo raskemana.

"Tuleb tõdeda, et FatBoothi tõetruu „tüsedusfoto“ on väga motiveeriv. On sõnadetagi selge, et oma tervise eest tuleb hoolitseda, kuid see foto ajendab tegutsema mitu korda tõhusamalt kui mõni joongraafik," kirjutab Mobihealthnews.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada