Kuumalaine ohustab lapsi, eakaid ja päikese käes töötavaid inimesi

Kuumalaine ohustab lapsi, eakaid ja päikese käes töötavaid inimesi

Terviseamet tuletab meelde, et kuigi Eestisse jõudnud kuumalaine ohustab enim kuni nelja-aastaseid lapsi ja üle 65-aastaseid täiskasvanuid, on kuumus kurnav ka täiesti tervetele inimestele, eriti juhul, kui kuumas on vaja teha füüsiliselt pingutavat tööd.

Kauaoodatud kõrge õhutemperatuur ja tugev päikesekiirgus võivad põhjustada ülekuumenemist, päikesepõletusi, vedeliku ja soolade kaotust, psüühika- ja vereringehäireid, infarktiohtu ja mitmete krooniliste haiguste ägenemist.

Võimalike ebameeldivuste vältimiseks tuleks hoiduda pikaajalisest päikese käes viibimisest keskpäeval. Kui see pole võimalik, siis kanda kindlasti päikese eest kaitsvaid riideid ja peakatteid.

Vedeliku kaotuse vältimiseks jooge sageli, soovitavalt gaasita mineraalvett. Kohvi ja alkoholiga ei tohiks kuuma ilmaga liialdada, kuna need joogid suurendavad vedelikukadu organismis, soovitab amet.

Suure sooja nautijad peaksid kindlasti kasutama erinevaid päikesekaitsevahendeid, isegi siis, kui otsest päikest varjutavad harvad pilved, sest 90% UV-kiirgusest tungib ka läbi pilvede. Päikesekaitsevahendeid tuleb nahale kanda regulaarselt, et nende toime püsiks.

Rannas puhkajatele tuletatakse meelde, et vesi pakub UV-kiirguse eest minimaalset kaitset ning veest peegeldunud kiired võivad riski hoopis suurendada.

Samal teemal:
Kuumaga joo rohkelt vedelikku
Kuidas kuumusega toime tulla?
TOP10 kõrvetavat küsimust päikesest

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada