Šokolaadisõbrad on depressiivsemad

Šokolaadisõbrad on depressiivsemad

Asjatundjad on avastanud, et regulaarselt šokolaadi tarbivad inimesed on depressiivsemad.

Ajakirjas Archives of Internal Medicine avaldatud uuringu tulemused näitasid, et inimesed, kes söövad nädalas ära vähemalt ühe tahvli šokolaadi, on tusasemad kui need, kes vaid aeg-ajalt šokolaadiga maiustavad, kirjutab BBC News.

Paljude arvates on šokolaad tujutõstja ning USA uurimisrühma hinnangul võib see ka õige olla, kuigi teaduslikud tõendid selle kohta puuduvad.

Samas ei saa nende arvates välistada, et šokolaad võib olla pigem põhjus kui lahendus.

Peaaegu 1000 täiskasvanut hõlmanud uuringu käigus täheldati, et mida rohkem šokolaadi mehed ja naised sõid, seda kehvem oli nende meeleolu.

Need, kes sõid kõige rohkem šokolaadi – rohkem kui 6 tavalist 28-grammist tahvlit kuus -, osutusid tunnustatud skaala järgi kõige depressiivsemaks.

Ükski uuringus osalenud meestest ja naistest ei tarvitanud antidepressante ega olnud arsti poolt tunnistatud kliiniliselt depressiivseks.

Dr Natalie Rose ja tema kolleegid California ülikooli San Diego linnakust on seisukohal, et uuringu tulemusi saab seletada mitut moodi ja neid tuleks veel uurida.

Põhjuseks võib lihtsalt olla see, et depressiivsed inimesed himustavad šokolaadi „eneseraviks“, et tuju tõsta, kuid šokolaadiisu võib põhjustada ka depressioon ise, ilma et maiustamisest mingit kasu tõuseks.

„Seletuseks võib olla ka see, et šokolaadil on lühiajaline tuju tõstev toime nagu alkoholilgi, kuid pikas perspektiivis on mõju ebasoodne,“ selgitasid uurijad väljaandes.

Bridget O’Connell vaimse tervise eest hoolitsevast heategevusorganisatsioonist nimega Mind märkis: „See, kuidas me end tunneme ja mida me sööme, võib olla tihedalt seotud. Paljud teavad, mis tunne on, kui mingi toidu vastu on pöörane isu, või kuidas söömine ise stressirohkel, pingelisel või süngel perioodil lohutust pakub.“

„Aga nagu näitab kõnealune uuring, on vaja põhjalikumalt uurida seda, milline täpselt on šokolaadi ja meeleolu vaheline seos.“

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

2 kommentaari

Rahel
02.05.10 11:49
See teema väärib uurimist.
-70
   
+84
niipidi on
29.04.10 11:32
depressiivsed inimesed tahavad rohkem šokolaadi süüa, sest see leevendab depressiooni.
-89
   
+96

Lisa kommentaar

Saada