Rasvapolstriga vöökoht tähendab terviseriske

Rasvapolstriga vöökoht tähendab terviseriske

Asjatundjate sõnul pigistavad inimesed vöökohta ümbritseva liigse rasvapolstriga seotud terviseriskide koha pealt silma kinni.

2085 inimest hõlmanud küsitlusest ilmneb, et enamikul inimestel pole aimugi, et rasvavöö tõttu on neil suurem oht haigestuda vähki, diabeeti ja südamehaigustesse, kirjutab BBC News.

97% kõikidest küsitletutest ei teadnud, et kehakaalu ja terviseriskide vahel valitseb seos – hoolimata sellest, et 71% tunnistas oma tüsenemist.

Ühendkuningriigi kolm juhtivat heategevusorganisatsiooni on algatamas uut kampaaniat nimega „Active Fat“, et suurendada inimeste teadlikkust nendest ohtudest.

Liigsed kilod talje ümber viivad selleni, et organism hakkab tootma östrogeeni ja ülemääraseid kemikaale, mis omakorda suurendavad surmavate haiguste riski.

Naistel on oht haigestuda 2. tüüpi diabeeti ja südamehaigustesse, kui nende vööümbermõõt on üle 80 cm, samas kui meestel tekib oht siis, kui see näitaja ületab 94 cm.

Dr Mike Knapton organisatsioonist British Heart Foundation, mis teeb koostööd organisatsioonidega Cancer Research UK ja Diabetes UK, märkis, et see „kahjutu“ polster vöökohas kujutab endast tegelikult väga suurt terviseriski.

„Kuigi te ise võite kodus lõõgastuda, teevad teie rasvarakud samal ajal ületunde, et pumbata välja ülemääraseid hormoone ja kemikaale, mis võivad kaasa tuua haigusi.

Keskkoha ülemõõtmine mõõdulindiga võtab vaid paar sekundit, kuid see võib olla elutähtsaks esimeseks sammuks tervislikuma tuleviku suunas.“

Vööümbermõõt kipub elu jooksul suurenema, kuid nimetatud organisatsioonide hinnangul paljud lihtsalt eiravad lisapolstrit oma taljel.

Uuring näitas, et naised muretsesid meestega võrreldes väiksema tõenäosusega liigsest kehakaalust tulenevate terviseriskide pärast, olles rohkem mures selle pärast, kuidas nad välja näevad ja kas nad oma riietesse mahuvad.

Vähem kui pooled meestest ja naistest (44%) olid püüdnud vöökoha paisumise ennetamiseks rohkem trenni teha.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada