Pole aega trenni teha? Uus lahendus on abiks

Pole aega trenni teha? Uus lahendus on abiks

Inimesed, kes kurdavad, et neil ei ole aega trenni teha, peavad endale peagi uue vabanduse välja mõtlema.

Osade asjatundjate sõnul võivad intensiivsed treeningusessioonid aidata inimestel mahutada terve nädala trenni vähem kui ühe tunni sisse. Intensiivne treeningrežiim ehk intervalltrenn töötati esialgu välja tippsportlaste jaoks ja seda peeti tavainimeste jaoks liiga kurnavaks, kirjutab Washington Post.

Ent viimastel aastatel on vanemate inimeste ja terviseprobleemidega inimeste uuringud näidanud seda, et palju rohkem on neid, kes sellise režiimiga toime tuleksid. Kui see nii on, siis võib see kardinaalselt muuta seda, kuidas spetsialistid inimestel treenida soovitavad ja aidata miljonitel inimestel vähendada igal nädalal spordisaalis veedetud tundide arvu. Asjatundjate sõnul on see ka treenimiseks nutikam viis.

„Väga intensiivne intervalltrenn on tavalisest treeningust kaks korda tõhusam,” selgitas Norra teadus- ja tehnikaülikooli treeninguekspert Jan Helgerud. „See on umbes nagu uue ja kaks korda tõhusama tableti leiutamine - peaksime vana treenimisviisi kohe kõrvale heitma.”

Intensiivne intervalltrenn hõlmab paari minuti pikkust väga kõva treeningut, millele järgneb puhkepaus. Spetsialistid on enamasti kontrollinud selle paikapidavust jooksmise või rattasõidu puhul, kuid sama peaks kehtima ka teiste spordialade, näiteks sõudmise või ujumise puhul.

Helgerud soovitab inimestel proovida 4 x 4 minutit kestvat treeningsessiooni, millest igale 4‑minutilisele treeningule järgneb 3 minutit kestev taastumisaeg. Välja arvatud juhul, kui olete tippsportlane, ei pea te pingutamisel andma endast maksimumi.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

Juhan
04.03.10 23:29
Ma pidin üsna madalale laskuma, et sellist "naisteka foorumi" stiilis artiklit kommenteerima asuks. Ma ei kujuta ette, mis saaks inimorganismist, kes teeksid korra nädalas ühe intervalltreeningu ja siis puhkavad 6 päeva, kuni järgmise sellise treeninguni. Füsioloogia ja tervise seisukohast ääretult taunitav!
-61
   
+75

Lisa kommentaar

Saada