Rohkem kui pooled ameeriklastest kasutavad internetti tervisega seotud kaalutlustel

Rohkem kui pooled ameeriklastest kasutavad internetti tervisega seotud kaalutlustel

Enam kui pooled ameeriklastest otsisid eelmisel aastal internetist tervisealast teavet, teatasid USA valitsuse uurijad.

Riikliku tervisestatistika keskuse uuringu tulemused näitasid, et vaid 5% ameeriklastest kasutas oma arstiga suhtlemiseks e-posti.

Uuringus osales 7192 täiskasvanut vanuses 18–64 aastat, keda küsitleti 2009. aasta jaanuarist kuni juunini.

Selle ajavahemiku vältel kasutas 51% küsitletutest „internetti viimase 12 kuu jooksul tervisealase teabe otsimiseks”, ilmneb USA haiguste kontrolli ja ennetamise keskuse tervisestatistika osakonna avaldusest.

„18–64-aastaste täiskasvanute seas otsisid naised internetist tervisealast teavet sagedamini kui mehed (vastavalt 58% ja 43%), samuti kasutasid naised terviseteemade kohta uute andmete saamiseks rohkem veebipõhiseid vestlusrühmi (vastavalt 4% ja 2,5%).

Uuring näitas, et 6% täiskasvanutest pikendas oma ravimiretsepti internetis ja ligi 3% küsitletutest pani viimase 12 kuu jooksul aja tervishoiuteenuse osutaja juurde kinni internetti kasutades.

Teiste uuringute käigus on avastatud, et arstid ei soovi internetti ega e-posti patsientidega suhtlemisel kasutada privaatsusega seotud kaalutlustel, samuti seetõttu, et nad ei oska sellistel juhtudel oma aja eest tasu võtta.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada