Sportlik eluviis keskeas tagab hiljem parema tervise

Sportlik eluviis keskeas tagab hiljem parema tervise

Korrapärane sportimine aitab teil vanemas eas füüsiliselt tervem ja vaimselt erksam püsida.

Dr Qi Sun ja tema kolleegid Bostonis asuvast Harvardi tervishoiukoolist, Brighami naistekliinikust ja Harvardi meditsiinikoolist analüüsisid terviseuuringus osalenud 13 535 meditsiiniõe terviseandmeid.

Uurijad leidsid, et üldised tervisenäitajad olid suure tõenäosusega paremad nendel 70aastastel ja vanematel naistel, kes olid keskeas korrapäraselt sporti teinud. Uuringus osalenud naised täitsid küsimustikud oma füüsilise aktiivsuse kohta 1986. aastal, mil nende keskmine vanus oli 60.

Kui uurijad võrdlesid 70aastaste ja vanemate naiste terviseandmeid ajavahemikus 1995–2001, leidsid nad, et naistel, kes olid keskeas oma sõnul füüsiliselt aktiivsemad, oli vähem tõenäoliselt vaja südamekirurgi abi, samuti esines neil vähem kroonilisi haigusi ja üldist füüsiliste, kognitiivsete või vaimsete võimete halvenemist, vahendas Medical News Today.

Uurijate sõnul võib inimesi füüsilisele aktiivsusele paremini motiveerida teadmine, et see suurendab nende võimalust nautida kõrges eas head vormi ja tervist, mitte ainult ei pikenda eluiga.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada