Kui palju und sa vajad?

Kui palju und sa vajad?

Meie unevajadus on ikka veel suuresti mõistatus, kuid näib, et vananedes on meil üha raskem und leida. Paljudes uuringutes, mis on tihtipeale farmaatsiatööstuse rahastatud, on väidetud, et me kõik oleme unevaeguse all kannatavad zombi’d, kes seavad ebapiisava magamisega ohtu oma tervise.

Ühendkuningriigis korraldatud uued uuringud aga kinnitavad varasemaid tõendeid selle kohta, et vanemad inimesed vajavad vähem uneaega. Samuti väidetakse uuringus, et erinevused uneajas on normaalsed ja tervisele ohutud – tingimusel, et me ei ole päeval ülemäära unised, vahendas FOX News.

Teadlased teatavad: „Tervete inimeste puhul näib vananemine olevat seotud päevase erksuse tagamiseks vajalike unetundide arvu ja une sügavuse vähenemisega.”

Uurijad hoiatavad siiski, et tänapäeva moodsas ühiskonnas kannatavad paljud inimesed unevaeguse käes ja see võib tuua kaasa nii õnnetused töökohal kui ka suurema kukkumisriski ja eakate puhul isegi surma.

Uuringus, mille tulemused avaldati täna, osales 110 hea tervisega täiskasvanut, kellel ei esinenud unehäireid ning kes ei kurtnud unevähesuse üle. Osalejad läbisid uuringu vältel eri tingimustes mitu une- ja ärkvelolekuperioodi ning ärkvel olles hinnati nende unisust.

Esimesel ööl, kus nad olid voodis 8 tundi, oli keskmine uneaeg vanuserühmade kaupa järgmine:

20–30aastased: 433,5 minutit (7,23 tundi);
40–55aastased: 409,9 minutit (6,83 tundi);
66–83aastased: 390,4 minutit (6,51 tundi).

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada