Mehel üks munand jooskus. 26.03.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere üritan võimalikult täpselt kirjeldada.Asi selles,et üritame mehega saada üle 1,5a last.Pole õnnestunud,uuriti asja jne tolku pole.Aga mehel on sünnist saadik 1munand.Mis tuleb aeg ajalt tagasi,mitte täielikult aga nö punnitab ja kui lamama heidab siis kaob taas tagasi.Olen väga palju uurinud internetis ja kui ma nüüd valesti pole aru saanud siis on selline asi opereeritav.Kas sellel oleks mõtet?Ja olen ka aru saanud,et üks munand ei suuda piisavalt toota seemnerakke mis oleksid võimelised viljastama.Kuna spermiogramm on olnud väga vilets. Mees on ise 22a.Tänan teid kui oskate mingigi vastuse anda :)

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
jah, see liikuv munand tuleks õigesse kohta fikseerida. Siis on väike lootus ka sperma kvaliteedi paranemiseks, kuigi selle lõikuse oleks pidanud juba lapseeas ette võtma. Lisaks tuleks teha uuringud, selgitamaks ka teise munandi olemasolu ja asukoht. Kui munand on olemas ja asub kusagil sügaval kubemekanalis või kõhukoopas, tuleks see sealt eemaldada, kuna vähi tekke risk on kõrge.
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

hüpospaadia

8 aastasel poisil on äkki üks munand ära kadunud. 6 aastasena olid mõlemad munandi kotis olemas, kuid üks oli eriti liikuv kadudes tihti üles. Nüüd ei tule teine munand enam ka punnitades munandi kotti ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
lapsel võiks tegemist olla üliliikuva munandiga. Ravivajaduse suhtes peaksite last näitama lastekirurgile Tallinnas või Tartus. Kui munand on püsivalt kubemekanalis võib see pikkamisi kärbuda.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi