Tihti wc-s käimine. 23.09.12 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Öösiti käin vähemalt 4 korda wc-s. Ka päeval käin tihti tualetis. Pissi hulk on väike ja kusejuga on nõrk. Olen teinud mitmeid kordi perearsti juures proove ja ultraheli, kuid kõik on olnud normide piiris. Uroloogile pole saatekirja saanud, kuna proovid korras. On öeldud, et selles vanuses see tavaline nähe. Peale viimased proove arst ütles, et kolesterool on kõrge (7), aga muidu kõik on korras. Kas kolesteroolitase võib ka seda probleemi rohkem esile tõsta või ei puutu see asjasse?

Arst vastas:

Meestearst Kristjan Pomm

dr Meestearst Kristjan Pomm

Meestearst

Tere

Kolesterooli ja kusemisvajaduse sageduse tõusu vahel selget seost ei ole. Soovitan siiski nõu pidada eriarstiga ja probleemile lahendus leida. Tegemist võib olla näiteks eesnäärme põletikuga või ka algava eesnäärme healoomulise suurenemisega.

Lugupidamisega

Kristjan Pomm
Arst
Tartu Ülikooli Meestekliinik Talllinnas