Sage urineerimine 26.11.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 74 a naine. 2 last. Tegin ära urin.teemalise testi (mis on nagu meestele määratud), kuid avastasin, et mul on samad kaebused! Vajadus urineerida iga 2-3 tunni järel. Et põis saaks võimalikult tühjaks pean potil asendit muutma - püsti ja kummargil olema. Katkendlik juga. Vahel vajadus väga pakiline ja ka öösel pean käima 2-3 korda. Pressima ei pea. Valu ei ole. Uriini analüüs korras. Kuna mul on olnud üks kord (metsikult valus) neerukivi liikumine 2007.a. jaan-s (kivi nähti kusejuhas kontrastaine uuringul ja tundub, et väljus ise), siis kästi mul palju juua jne, aga seetõttu olen jälle hädas oma kusepidamatusega. Pean alati teadma, kus mujal linnapeal WCd on.
Küsimused: 1) palun, kas naistel on ka mingi eesnääre, mis võib neid kaebusi põhjustada? 2) mis või(vad)b olla üldse sellise häda puhul põhjuseks? 3) kas parema jala pahkluu paistetus ja valulisus võib olla seotud kuidagi uroloogiaga (hommikuks on paistetus alanenud)?
Ette tänades, hädine vanaema

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Uriinipidamatus on põhjustatud paljudest olukordadest. Kindlasti peaks günekoloog teid üle vaatama ja kontrollima tupe allavaje osas. Kui selles osas on kõik korras, siis üks võimalus on, et tegemist kusepõie haigusega ja tihti aitavad tabletid. Eesnääret naistel pole . Kuna käite sageli urineerimas, siis võiks tegemist olla sundinkontinentsusega, mis vajab medikamentoosset ravi. Soovitaks tutvuda portaaliga www.kuivaks .ee . Ülle Kadastik