pidamatus, põletik? 11.09.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 32a. naine, 4a. poja ema.
Juba 5a. olen tegelenud probleemiga, millele uroloogid pole lahendust leidnud.
NImelt on tegemist kusiti valulikkusega ja mõnedel päevadel kuus ka tugeva kuseteede valulikkusega. Samuti on pidamatus, mis pole tingitud ei füüsilisest pingutusest ega ka stressist. Väga palju kordi on mul võetud erinevaid proove ja külve, nii uroloogiliselt kui ka günekoloogiliselt, samuti on kaks korda tehtud põiesisest uuringut ja sealt ka tükk võetud. Kõik tulemused on korras, aga kaebused püsivad.
Uroloog ütles, et kusitis on selgelt näha tugev põletik, põies ei ole, aga mingit bakterit ka kuskil ei ole. Ja teha midagi ei oska, kui bakterit, mida ravida, pole.
Ige poole aasta tagant käin jälle kontrollis,aga nüüd on juba lootusetuse tunne. Häiritud on minu igapäevane elu kui ka su´he pertneriga, sest teeme puudutab ju ka seksuaalelu.

Palun Teie arvamust,

Mann

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
raske arvata, miks teil kusiti valutab. Võimalik, et tegu on haigustekitajaga, mida praegu veel ei tunta ja välja külvata ei osata. Nt klamüüdiat polnud ka 30 aastat tagasi olemas.
Seetõttu peab leppima valuvastase raviga.
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

43a mehel öine uriini pidamatus

Tere,
küsimus on selline, et mu mehel esineb tugevas alkoholijoobes olles uriini pidamatus. Ta on nii kinnine inimene, et ta ei räägi ka võimalikest lisakaebustest, kuigi ma arvan, et tal neid on, ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
joobes inimene teeb sageli püksi, see pole uroloogiline probleem.
Ülo Zirel

Loe edasi

kusepidamatus

olen 41.a, kaks sünnitust. muret tekitab uriini pidamatus. tõõ istuv ja tõustes on pesu sageli niiske, sama füüsilise pingutusega. olen kuulnud, et häid tulemusi annab operatsioon, kuid kindlasti on ka ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
ravimeid, mis aitaks, pole. Peaks ikka operatsiooni peale mõtlema. Võimelda te nagunii ei viitsi.
Ülo Zirel

Loe edasi

uriini pidamatus

Millised on ravivõimalused kui esineb uriini pidamatus köhimise, järsu liigutuse või pingutuse puhul. Kas on võimalik sellest hädast täielikult lahti saada.

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
on küll võimalik lahti saada, tuleb pöörduda uroloogi vastuvõtule.
Ülo Zirel

Loe edasi

pidamatus

Tere,
Olen 25. aastane naine.
Mida saab teha nt kui aevastades ja kõvasti naerdes tuleb püksi. Kas selleks saab midagi ära teha?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
olen sellele küsimusele just hiljuti vastanud.
Ülo Zirel

Loe edasi

pidamatus

Olen 44 a. mees. Seisad keset tuba või istud. Tunned, et jalad lähevad märjaks aga siis on juba hilja. Üritades kinni hoida ei õnnestu. Mida teha, kuhu pöörduda. Juba aasta kasutan meeste sidemeid. Need ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
soovitus on üks - tuleb pöörduda uroloogi vastuvõtule.
Ülo Zirel

Loe edasi

Põie pidamatus.

Ma olen 15 aastane ja mul on selline probleem, et kui naerma kõvasti hakkan lasen püksid täis. Seda juhtub praktiliselt igapäev. Ma tahaks teada mis mul viga on :S ?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
teil on uriinipidamatus, peate pöörduma lastekirurgi või uroloogi vastuvõtule.
Ülo Zirel

Loe edasi

enurees

Tere.
Kas pidamatus või öine allalaskmine võib olla sellest, et üks neer ei tööta? Kas selle vastu on ravi? Tegemist on 23 aastase noormehega.
Edu soovides,
:)

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
kusepidamatus ja öine voodimärgamine on 2 eri haigust. Siiski ei ole kumbki neist põhjustatud mittetöötavast neerust. Kui neer ei tööta, tuleks ta operatsioonil eemaldada. Kaasajal tehakse ...

Loe edasi

pidamatus

Kui pidamatus tekib niinimetatud pingutamisel - aevastamisel, köhimisel jne. Kas siis on ainukeseks ravi võimaluseks op.

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
esialgu võib proovida ka spetsiaalset ravivõimlemist vaagnapõhja lihastele. Kerge pingutustüüpi pidamatuse korral aitab hästi. Häda on vaid selles, et inimesed ei viitsi pidevalt sellega tegelda.
Loe edasi

mure

...tere...olen 18 a tütarlaps. minu probleemiks on, et viimasel ajal on sagenenud uriini eritumine ehk siis nn "tilk püksi" sündroom. Tihtipeale lööb mul alakõhtu (häbemeluu piirkonda) ja kuseteede juurde ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere neiu 18,
emotsionaalne labiilsus võib tõesti põhjustada põiehäireid. Kuid eelkõige peaks siiski laskma end kontrollida põletiku, s.h. suguteede põletiku suhtes. See, et üldjuhul on uriiniproovid ...

Loe edasi

uriini pidamatus

Tere
Olen 61 aastane naine. Viimased 10 aastat olen hädas olnud uriini pidamatusega. Kas on seda võimalik ravida või aitab operatsioon.
Ette tänades

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
kindlasti on võimalik teid aidata. Te peate pöörduma uroloogi vastuvõtule, kes otsustab ravimeetodi valiku.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi