mure 15.11.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

...tere...olen 18 a tütarlaps. minu probleemiks on, et viimasel ajal on sagenenud uriini eritumine ehk siis nn "tilk püksi" sündroom. Tihtipeale lööb mul alakõhtu (häbemeluu piirkonda) ja kuseteede juurde valu(kusiti ümbrusesse?) , vahepeal tekib valuhoog ka peale wc-s käimist ja pissimise ajal. Tegemist pole pideva valuga vaid just selliste hoogudena(nagu noaga lööks) vahel on ka selline tunne nagu põis ei tühjeneks ühe korraga ja uriin jääks nagu tilkuma ja vetsust välja minnes on uuesti häda. Millest sellised valud ja väike pidamatus tingitud on(uriini proovid on üldjuhul korras) Kas on ka võimalus,et tegemist on närvidest põhjustatud probleemiga, nimelt oli mul hiljuti "emotsionaalne häire" ehk siis stress ja kurnatus ja väike paanitsemine esineb ka minu puhul:S olen üldse suur tervise pärast muretseja ning seetõttu sooviksin mingit vastukaja.
Ettetänades neiu18

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere neiu 18,
emotsionaalne labiilsus võib tõesti põhjustada põiehäireid. Kuid eelkõige peaks siiski laskma end kontrollida põletiku, s.h. suguteede põletiku suhtes. See, et üldjuhul on uriiniproovid (missugust tüüpi proovid?) korras, pole veenev.
Parimat,
Ülo Zirel