Kummalised valud küljes. 13.07.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Lapsel, 10 a, oli juuni alguses äge palavik (5 päeva üle 39). Kuna valu oli puusakondi kõrgusel ja küljes siis kahtlustati ka pimesoole põletikku. CRV oli päeval mõõtes 86, õhtul erakorralise med. osakonnas tehtud kordusanalüüs oli 108.
Kuna lapsel oli 4 aastaselt neerupõrutus (kukkus mänguväljakul turnimispuult alla, laps pissis verd, tehti ka vereplasma ülekanne. olime sellega 2,5 nädalat haiglas) ja valu tegelikku põhjust ei leitudki, siis kirjutati antibiootikumid (berlocid) ja lubati koju. Anti saatekiri ka nefroloogile, kuna on kahtlus et tegu on mingi urotrakti häirega. Kuid sinna saame alles 18.08. Uriinianalüüs polevat ka päris korras olnud. Nüüd eile hakks valu tegema teine külg ja tänasks tõusis jälle üle 38 palavik. Olen päris mures, mis see nüüd oll võib mis seal küljes valu teeb. Homme muidugi lähme perearsti vastuvõtule, kuid uurin teilt, kui oma ala spetsialistilt mis te kahtlustaksite.
Lisan, et tihti kimbutavad last ka põiepõletikud. 3-4 korda aastas. Praegu pissimine valus pole.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
niimoodi kirja teel ja mittemeediku poolt segaselt kirjutatu põhjal ei saa midagi kahtlustada. Et haigust diagnoosida, on vaja inimest näha, küsitleda, katsuda ning vajadusel mõned analüüsid ja uurngud teha.
Ülo Zirel