uriini proovid läksid segi 18.06.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere mul on selline viisin oma pojaga ühel päeval laborisse uriini proovid ja kardan et need võisid segi minna. Kas proov järgi on kohe näha kas tegemist on naiste või meeste (poiste) prooviga. Kas oleks mõistlik teha kordusproov kuna ühes proovis näitas Eritrotsüütide (++++) kõrgemat taset....mis võivad põhjustada punaliblede kõrgemat taset uriinis.
Ette tänades

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
tavalise kuseproovi järgi küll ei saa otsustada, kas tegu mehe või naisega.
Lihtsam on teha uus analüüs, kui on kahtlusi. Verikusesust põhjustavad väga erinevad haigused. Kirjutamine läheks väga pikaks.
Ülo Zirel