krooniline neeruvaagna põletik. 20.05.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 24-aastane naisterahvas. Põen kroonilist neeruvaagna põletikku, mis olevat kaasasündinud. On diagnoositud refluks mõlemas neerus. Vasak neer on opereeritud viie aastaselt. Parema neeruga hakkasid probleemid kusagil 15...16 aastaselt. Siis hakkasid jälle neerud pidevalt valutama. Olen olnud korduvalt haiglaravil ja lisaks lugematud korrad kodus Ciprinoli kuure läbinud. On tehtud kontrastaine uuringuid ja selle põhjal õeldi, et pole muud väljapääsu kui operatsioon. Kui aga 2003 aasta pidin operatsioonile minema, siis tehti Tallinnas uued uuringud ja õeldi, et pole veel nii süvenenud, et opereerida. Tol korral õeldi, et see on tingitud ka spiraalist, mis mul tol hetkel oli, aga see võeti ka siis ära. Peale seda soovitati mingit tabletiravi, mis oleks kestnud kuni kaks aastat ja paranemise garantiid endiselt ei oleks antud. Peale seda olen olnud sama probleemiga korra haiglaravil ja korduvalt kodusel antibiootikumi ravil. Viimane kord aga oli eriti ägedalt, et ajas kaks ööd järjest haigla erakorralisele vastuvõttu. Sealt sain jälle peale Ciprinoli ravi. UH näitas suurenenud neerukarikaid, uriini proov oli väga korrast ära. Hetkel taas analüüsid korras, aga kindalsti ei ole probleem kadunud. Millest nüüd peaks alustama et see probleem ikkagi lahenduse leiaks?
Ette tänades ja vastust ootama jäädes.
Andra

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Andra,
peaks uuesti alustama sealt, kus 2003.a. pooleli jäi - pöörduma sinna, kus teile operatsiooni pakuti. Muidugi võite ka teise uroloogi arvamust küsida.
Ülo Zirel