Kusepidamatus vanureil 30.03.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Kuidas toimida ja mida ette võtta kui ka kergamate tõstmiste ja köhimise korral toimub iseeneselik uriini vool mõne ml kaupa?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
Tegemist on pingutustüüpi uriinipidamatusega. Peaksite õppima ja tegema vaagnapõhja lihaseid tugevdavaid harjutusi ning kui te olete ülekaaluline, siis ka kaalus alla võtma. Kui te seda ei suuda, tuleks mõelda operatsioonile.
Ülo Zirel