hemorraagiline tsüstiit? 28.03.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

TERE!
Olen 28 a. naine. Pühapäeva õhtul alagasid valud alakõhus ja valulik urineerimine. Umbes tunni pärast hakkas tulema ka rohkelt verd ja vere hüübeid. Kõht läks väga paiste. Perearsti sõnul oli uriini analüüs väga halb (mikroobid, valk, leukotsüüd väga kõrge). Diagnoos oli hemorraagiline tsüstiit. Perearst kirjutas Ciprinoli 5 päeva. Ravikuur on läbi aga alakõhus on endiselt valu ja õhtuks läheb kõht vaga turse. Ultraheli uuringusse saan alles kahe nädala pärast. Tarbin suures koguses raviteesid ja pissimine on selle kohta väga vähene. Kas on põhjust muretseda hoopis neerude pärast ja kiirustada ultraheli uuringuga? Parimate soovidega!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
neeruhaigused ei põhjusta alakõhu valusid. Ilmselt on teil tegu ikkagi mingi põiehaigusega.
Ülo Zirel