Frenulum breve 13.12.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tervist,
Ei valda eestikeelseid termineid aga tegu on liiga lühikese peenisepead ja eesnahka ühendava naharibaga (frenulum preputii penis). Eesnahka ei ole seetõttu võimalik täielikult tagasi tõmmata, sel puhul erektsioon deformeerub (peenisepea kõverdub allapoole). Kuuldavasti ravitakse seda frenuloplastiaga mis peaks olema üsna lihtne protseduur. Kus on Tallinnas võimalik seda teostada, kas sellega kaasneb suuremaid riske?

Tänan.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
suuri riske pole. Operatsiooni tehakse kõigis Tallinna haiglates uroloogiaosakondades.
Ülo Zirel