Pidevad kuseteede põletikud 12.10.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 30-a naine, 3-a lapse ema. Viimase pooleteise aasta jooksul on mul olnud 6 põie- ning neeruvaagnapõletikku. Enne seda oli u 10 aastat tagasi põiepõletik. Mul on uuritud neerude töö(kreatiniin nig muud näitajad korras), UH-d on tehtud korduvalt, kõik on korras. Kontrastainega uh ka tehtud, allavaje oli 1 lüli ulatuses. Uroloogi arvates on kõik ilus.
Ka praegu on põletik ning uriinis oli ka verd (250). Valku on ka pea iga põletiku ajal olnud (30). Perearst ütleb, et temal on mõistus otsas. Kirjutas jälle Ciprinoli.
Mida ma peaks tegema, et põletik ei korduks? Olen joonud neeruteesid, võtnud jõhvikatablette jne. Mõne aja pärast olen jälle haige. Kas võib olla tegu kasvajaga? Või on veri põhjustatud põletikust? Varem pole verd olnud.
Tänan abi eest

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
teil on tehtud igasuguseid peeneid uuringuid, kuid ma jälle ei näe uriinikülvi vastust - mis mikroobi ravitakse? Kas üldse on tegu põie või neeruvaagna põletikuga? Võib-olla on teil hoopis tupeseen või sugulisel teel leviv infektsioon?
Ülo Zirel