vaba PSA 18.02.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
olen 64 aastane mees.2005 a. oli eesnäärme healoomuline suurenemine, sain ravimit Omnic 6 kuud-urineerimine taastus. PSA näitajad olid normis.
Käisin nüüd kontrollimas PSA näitajad:3,75 ng/ml ja vaba PSA 0,43ng/ml, mis on üld PSA-st 11,4%.Teadaolevalt on norm üle 15%.
Kas peaksin pöörduma uroloogi poole(proovitükkide võtmiseks)?
Andrus

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Andrus,
selliste PSA näitude juures on tõepoolest soovitav lasta võtta eesnäärmest proovitükid, kuna eesnäärmevähi olemasolu risk on suur.
Ülo Zirel