Mühk munanditel 08.10.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen 17 aastane noormees. Viimasel kuul on pidevalt kubemepiirkonnas üks pool sügelenud. Alguses ei pööranud sellele tähelepanu, aga nüüd märkasin, et munandi külje sees on väike pallike või mühk (läbimõõt on tal alla poole sentimeetri). Midagi muud pole märganud peale sügelemise, valu puudub. Kas ma peaksin laskma ennast kuskil arsti juures kontrollida? Kui jah, siis millise juures?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
selliseid pallikesi või mühke ei ole kirja teel võimalik ära tunda. Kubeme sügelus on tavaliselt põhjustatud nahaseenest või pesuallergiast või pesu pesemiseks kasutatavast pesupulbrist. Peaksite pöörduma perearsti vastuvõtule.
Ülo Zirel