Urineerimine 07.03.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
kui tihti oleks normaalne põiel käia ? Kui viimase korra vahel on 1h tähendab see, et midagi on korrast ära ? Kas on tõsi et närvilises olukorras on vaja tihemini käia ?

Ennast häirib just öine käimine ja eriti hommikul 8-12, käin tihti isegi 3x hommiku jooksul.
Probleem on nii kaua kui mäletan, varasemas eas oli ka probleem voodi märgamisega

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
urineerimissagedus sõltub vedeliku tarbimisest. Kusepõie talitlus on seotud vegetaatilise närvisüsteemiga, seetõttu võib närvilises olukorras tahtmatult isegi püksi lasta. Sagedaseks urineerimiseks loetakse olukorda, kus tavalise joogirezhiimi korral tekib põie tühjendamise vajadus tihedamini kui 2 tunni järel.
Ülo Zirel