Öine voodi märgamine. 07.03.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen mures 10 aastase poja pärast. Vahest juhtub, et ta pissib öösiti püksi. Oleme seost täheldanud õhtuse joomisega. Kui ta joob õhtul peale kuut rohkem kui klaasi täie vedelikku või mõnda limonaadi taolist jooki ning kui sööb päeva jooksul rohkesti värskeid puuvilju, siis on teada, et öösel juhtub 'õnnetus'. Soovin teada, et kas see on normaalne, või on ehk kuidagi võimalik last aidata. Muidu on terve laps, suuremaid haigusi ei ole olnud. Parimate soovidega Kadri

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Kadri,
see ei ole normaalne. Võimalik, et poisil on kergekujuline öine enurees ( vt. varasemaid kirju ). Tal on siiski lihtne probleemi vältida - ärgu joogu õhtuti ega söögu puuvilja.
Ülo Zirel