Põiepõletiku järelravi. 02.11.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Paluksin Teie soovitust. Olen alla 40 naisterahvas. Kui mul on põiepõletikud keskmiselt üle 1,5-2 aasta, kas ma võiksin teha iga kord pärast antibiootikumi ravi veel järelravi nitrofurantoiiniga nii 3-6 kuud? Perearst ka nagu ei oska õiget seisukohta võtta selles suhtes, nii ja naa. Kunagi olen võtnud nitrofurantoiini isegi aasta aega 2tbl. õhtul, siis sain selle ebamugava haiguse enam-vähem kontrolli alla. Tänan väga soovituse eest!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
ei soovita. Teil on põletiku sagedus väga väike. Pikaajaline madala doosiga antibakteriaalne profülaktika on näidustatud, kui põletike sagedus on > 3-4 korra aastas.
Ülo Zirel