uriinipidamatus lapsel 16.10.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Ehk olete sellel teemal juba vastanud aga ma ei leidnud vastust. Mul on 7 aastane tütar, liikuv ja rõõmsameelne, öösel alla ei tee, koolis meeldib käia. Lasteaias ikka korra nädalas juhtus et tilk oli püksi tulnud. Kooliajal on aga asi läinud aina hullemaks. Viimasel ajal tuleb igal õhtul pesta hommikul jalga pandud puhtaid teksaseid. Seda ka nädalavahetuse päevadel kui ta on kodus ja võimalus WCsse minna iga hetk olemas. Ühelt poolt ta lihtsalt ei jõua kinni hoida (lihased on nõrgad?). Teisalt ütleb, et kui mõni tegevus on pooleli ei raatsi ta seda pooleli jätta. Mingit hirmu või valu tal pissimisega seoses ei paista olevat. Mis sellist asja põhjustab? Kas külmetus (istumine külmal kivil vms.)? Või psühholoogiline (ta ema elab meist lahus, aga pea iga päev on nad paar tundi koos)? Kas on harjutusi pidamislihaste tugevdamiseks (millest 7-aastane aru saaks)?
Ette tänades,
Toomas

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Toomas,
lapsele oleks vaja teha täpsustavad uuringud, et probleemis selgust saada. Peaksite pöörduma lastekirurgi vastuvõtule Tallinna Lastehaiglas või Tartu Ülikooli Kliinikumis.
Ülo Zirel