mure 30.08.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen 42 aastane naine, tugevama köha korral ei suuda vahel uriini kinni pidada. Muidu pidamatusega probleeme pole, selline mure on tekkinud alles hiljuti, kas oleks vaja arsti vastuvõtule pöörduda.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
tegemist on vaagnapõhja lihaste nõrkusest põhjustatud pingutustüüpi uriinipidamatusega, mis kaldub vanusega süvenema. Aitavad spetsiaalsed võimlemisharjutused või operatsioon.
parimat,
Ülo Zirel