Valu kõhu alumises osas/kubemes 28.12.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Umbes kuu aega tagasi tekkis valu kõhu alumises osas või on see kube, ei tea termineid ning ei oska konkreetselt määratleda. Nädal aega oli valu nõrgem, seejärel tugevnes. Katsudes ega mitte liigutades valu ei ole, vaid see avaldub füüsilisel tegevusel. Poolteist nädalat hiljem lisandus veel valu reite siseküljel, mis samuti avaldus liikumisel. On tunda ka vasakus munandis tuima valu. Tundub, et valulikkus on suurem hommikuti. Perearstil käies ei osanud ta midagi arvata, on tehtud näpust võetud vereproov ning uriini proov, mis olid korras. Mis näitajaid neis proovides uuriti, et tea. Seejärel suunati sonograafiasse, kus ka oli nagu kõik korras (ka eesnääre olevat korras olnud). Seejärel käisin ka uroloogi juures, kellele rääkisin samuti kõik selle jutu ära, katsus korra vasakut munandit, ütles, et kõik on korras ja teatas, et uroloogilisi häireid ei ole. Kuid kahjuks need tulemused mind kuidagi ei rõõmusta, sest valu on endiselt alles. Samuti ei oska ma enam millise arsti juurde võiks üldse pöördudagi, samuti ei oska enam ka perearst midagi soovitada. Tegemist on Ida-Viru arstidega. Kas äkki oskaksite soovitada, millega võib tegemist olla ja kuhu ma võiksin oma probleemiga pöörduda. (m 25)

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kirja järgi oletan, et tegu võiks olla kubemesonga või munakoti veenilaienditega. Soovitan pöörduda üldkirurgi või siis teise uroloogi vastuvõtule.
Edu,
Ülo Zirel