vesimunandi operatsioon 26.11.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

tuleb operatsioon ette võtta. paluks infot selle kohta:

kas operatsioon toimub üldnarkoosi all? kaua on vaja peale op. haiglas olla? mida oodata pärast operatsioon - valu jne? kaua võtab aega paranemine ning kas seksuaalelu saab häiritud (ja kaua)?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
vesimunandi operatsiooni võib teha kohaliku tuimastusega või spinaalanesteesias (alakeha muutub operatsiooni ajaks tuimaks ) või üldanesteesias ( pannakse magama ). Anesteesia valik sõltub vesimuna suurusest ja patsiendi eelistusest ja üldisest tervislikust seisundist. Haiglas peab viibima 2-3 päeva. Valu saab leevendada valuvaigistitega. Täielik paranemine võtab aega keskmiselt 1 kuu, kuid sõltub jälle vesimuna suurusest ning patsiendist. Seksuaalelu saab alustada, kui see pole haava tõttu valus. Valulävi on igal inimesel erinev, seetõttu täpseid aegu ei oska teile öelda.
Edu,
Ülo Zirel