nõrk põis 16.09.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Juba aastaid tagasi oli mul probleeme,sain süste põiekaelale.Hiljem kordus kõik taas,siis uroloog määras mingid põiekaela pingutavad harjutused.Taas on möödunud aeg,aga probleem sama.Köhimisest ja aevastamisest ma ei räägi,ma ei saa isegi sügavalt hingata,kui juba tilgad püksis.Istudes saan hakkama,aga seistes ei tohi mingeid pingutusi teha,eriti kui viimase poole tunni jooksul pole wc käinud.Vanust on mul 40,sünnitusi on olnud 3,olen ka ülekaaluline.Mis aitab?Ise arvan,et operatsioon,sest muu on ju kõik proovitud vist.Tean et op.tehakse Mustamäe haiglas,kuidas sinna saada, kas perearsti kaudu?Teid ette tänades Krista.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Krista,
teil on tegemist pingutustüüpi uriinipidamatusega. Kui võimlemine pole tulemust andnud, soovitan opereerida. Kaasaegsed operatsioonimeetodid on väga patsiendisõbralikud ning ülekaal siin rolli ei mängi. Paranemine on kiire ja tulemus hea. Meile pääseb ravile perearsti saatekirjaga, etteregistreerimine vastuvõtule telefonil 697 2051.
edu,
Ülo Zirel