Probleem urineerimisel 20.02.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere !
Olen 20aastane neiu ning 2008.a oktoobris oli tugev neeruvaagnapõletik. Tihedad põiepõletikud on samuti juba nö.harjumuseks saanud. EMO'st määrati raviks 10päeva Ciprinoli vms. Umbes poole ravikuuri peal hakkas urineerimisega mingi jama. Käisin vetsus ära, tundus, et tuli kõik,samas kui ootasin paar sekundit, tuli veel. Ja nii võingi sinna vetsu jääda. Tunne, nagu põis ei tahaksi tühjaks saada. Viimasel ajal kaasneb ka nõrk valu. Tegin nov lõpus vereproovi ja uriiniproovi, kõik oli korras. Aga ikka sama jama. Läksin uroloogi juurde nüüd jaanuaris, tehti uriiniproov ja võeti ka günekoloogilised proovid. Kõik oli korras. Aga midagi on ikka valesti. Asi muutub juba väga ebameeldivaks. Joon iga päev päris palju vett ja muid vedelikke, aga absoluutselt paremaks ei lähe. Muidu ei valuta ega midagi, lihtsalt muudkui aga tuleb ja tuleb, kui veidi pingutada.
Igatahes. Kas peaksin nefroloogi juurde pöörduma, taimeteesid jooma või lihtsalt ootama, et ehk läheb iseenesest üle ?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kõigepealt te peaks tegema urineerimispäeviku - 3 järjestikusel päeval märkima urineerimise kellaja ja mõõtma kogused. Samuti panema kirja ka joodud vedeliku ajad ja kogused. Siis saab mingigi objektiivse ülevaate muljest, et muudkui tuleb ja tuleb. Arstil on seejärel lihtsam otsustada, millega võiks tegu olla kui üldse.
Ülo Zirel