Ülekaalulisus 21.08.17 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Olen 172 cm pikk ja kaalun 129 kg.Tean,et pean ja ka tahan kaalust alla võtta.Päris iseseisvalt sellega toime ei tule,vaja oleks ühineda mingisuguse toitumiskava pakkujaga.Olen uurinud erinevaid programme-Fitlap,Figuurisõbrad,Erik Orgu jne.Küsingi Teie arvamust,millise programmiga tasuks liituda,mulle on jäänud mulje,et Fitlapiga jääb nagu mingitest vitamiinidest ja mineraalidestpuudu,paljud liikmed võtavad neid toidule lisaks.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Soovitaksin teil pidada nõu hoopis mõne toitumisnõustajaga, kes aitaks aru saada ja välja tuua just need probleemid toitumises, mis teie puhul olulist rolli mängivad. Internetis pakutavad programmid on küll teinekord tõhusad, et kaalu alla saada, kuid sageli ei võimalda nad aru saada põhjustest, mis kaalutõusuni on viinud. Ilma põhjusi mõistmata on pikaajalisi tulemusi tavaliselt raske saavutada. Kui iseendast juba parem arusaamine, siis võib abiks võtta mõne internetis pakutava programmi. Kui tunnete, et teile sobib grupitöö, siis soovitaks Figuurisõpru. Programmi valikul saaks samuti toitumisnõustaja arvestada teie eripärade ning vajadustega. Kaalulangetamise perioodil tuleks aeg-ajalt tervisekontrolli teha, et hinnata tervise hetkeseisu.
Parimatega,
dr. Ehala