seedehäired 11.04.15 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Umbes aasta aega püsivad seedehäired.Oli tegemist ülihappelisusega. Üldiselt toitun viimastel aastatel tervislikult. Jälgin igasuguseid toitumise soovitusi. Joon päevas umbes 1,5 lt vett. Algul oli kõtt vahel kinni ja siis jälle pikemat aega lahti. Umbes kuu aega ärkan öösel kuiva ja kleepuva suuga. Samuti on nina seest kuiv juba pikemat aega. Ärgates pesen suud ja pihustan mitme spreitiga. Olen tarvitanud ka probiootikume ja perioodiliselt loobunud piimatoitudest.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Seda, kas tegu on refluksiga, saab selgitada vaid uuringuga (gastroskoopia), mille teosstamise järgselt juba arst otsustab, millises doosis ja kui pikalt te ravimeid vajate. Kuna reflukshaigus on seotud mao sulgurlihase nõrkusega, siis siin põhjust päriselt kõrvaldada ei saa, kuid liigset happeteket maos saab küll kontrolli all hoida. Pidage nõu oma raviarstiga ning vaadake üle temaga koos ka ravimid, mida kasutate, sest mõned ravimid võivad samuti põhjustada suukuivust.
Parimatega,
dr.Ehala