Kaalu langetamine ja käte suremine 24.08.12 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Kaalusin 140 kg. 7 kuud tagasi Alustasin GI - dieediga ja sportimisega (rattsõit). Nüüdseks olen saanud kaalu 108 kg.-ni. Minu rattasõidule kulutatud aeg on 1,5 H ja kilometraaz 22 km. Kuna sain teada, et mu veresuhkru tase oli 7,2, hakkasin kasutama Metforali ja olen oma taset alandanu 6,2 -ni. Lugesin Kodutohtrist,et B1 vitamiini puudus võib tekitada käte ja jalgade suremist. Kas see on tõenäoline? Kuidas ma saaksin sellest teada? Enne tablettide võtma hakkamist mul sellega probleeme polnud. Kas nii suure ülekaalu korral peaksin tulema ka arsti konsultatsioonile või omapäi jätkata? Väga raske on ise otsustada, mis on parim oma tervisele, sest infot on väga palju ja ka väga erinevat.
Teid ette tänades abiotsija

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kõigepealt tahaksin teid toetada ja julgustada selles, mida olete oma tervise heaks ette võtnud. Olete suure töö ära teinud. Mis puudutab kätesuremist, siis siin võib olla mitmeid põhjuseid, mis võivad seostuda mingite probleemidega närvide, veresoonte või lihastöös, aga ka teatud vitamiinide-mineraalainete vaegusega. Metforali seostatakse kirjanduse järgi küll B grupi vitamiinide nõudluse suurenemisega, aga seda enam B12 ja B6 vitamiini osas. Teinekord võib kirjeldatud sümptom seostuda ka mõne muu aine vaegusega, näiteks magneesiumi puudusega. Osasid vitamiine saab verest edukalt määrata, kuid mitte kõiki.Mina soovitaksin teile teha kuu-kahene vitamiinikuur näiteks sellise preparaadiga nagu Diabetone. Samuti soovitaksin kellegagi koos üle vaadata teie kaalulangetamisprogrammi, et vajadusel seda korrigeerida. Kui soovite tulla minu vastuvõtule Tallinnas, siis saate registreeruda meili teel: toitumine@kliinikum.ee
Jätkake kindlasti alustatuga.
Heade soovidega,
dr.Ehala