Venitusarmid... 05.06.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Aasta tagasi diagnoositi mul Luupus. Tänu sellele pidin hakkama järsult hormoone sööma, üsna suures koguses. Mõni aeg peale seda tekkisid mulle kõhupeale ja käte sisekülgedele venitusarmid, üsna tugevad ja suured. Arstid rääkisid, et hormoonid võivadki nii teha. Mul tekkis seoses sellega selline küsimus, et kas on võimalik, et venitusarmid lähevad iseenesest lihtsalt katki ? Tekib lihtsalt sinna kassikriimu sarnane haav ?
Ja kas saab midagi ise teha selleks, et neid arme veidikenegi leevendada ?

Ette tänades.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Ma ei saa päris hästi aru, mida mõtlete selle all, et venitusarmid lähevad iseenesest katki. Esialgu ongi venitusarmid sageli tumepunased, isegi kergelt lillaka tooniga, muutudes ajapikku heledaks ja vähem märgatavaks. Üht teist saate ise ära teha küll. Jälgige, et jooksite piisavalt vedelikku ning et teie toitumine oleks tasakaalus ja mitmekülgne. Lisaks võib kasutada juurde kuuridena naha toimimist parandavaid vitamiinipreparaate (eriti tsinki, E vitamiini, omega 3-e). Viimaseid on ka kompleksvitamiinide kujul. Tehke kindlaks, millistest toiduainetest saate antud vitamiine. Näiteks vitamiin E-d leidub taimeõlides, seemnetes, pähklilistes.
Samuti tasub nõu pidada mõne kogenud kosmetoloogi või nahaarstiga. Päris ära kaotada venitusarme ei saa, kuid on protseduure ja kreeme, mis parandavad viimaste väljanägemist.
Heade soovidega, dr.Ehala