Kõhukinnisus pärast lapse sündi 13.02.10 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Mure järgmine: nimelt, pärast teise lapse sünnitamist on seedimine korrast ära. Toitun mitmekesiselt, juurvilju ja aedvilju olen väga palju lisanud enda menüüse, kuid seedimine oleks justkui aegluubis. Olen isegi punapeeti rohkem söönud ( mis pidi aitama ), kuid ei mingit tolku. Käin koguaeg ringi tundega, et olen kui õhupall. Tihti piinavad ka gaasivalud. Kuid need on õnneks vähemaks jäänud, kui lõpetasin gaasiliste jookide joomise. Kas on muidu mingit looduslikku asja, mida võiks ka tarbida, et kõht poleks nii kinni?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Esimese lihtsa asjana soovitan üle vaadata selle kui palju tarbite päevas vedelikku, eelkõige vett. Peale puu- ja köögiviljade jälgige, et ka muus osas oleks teie toit vedelikurikas (supid, hautised, jms). Lisaks võite proovida kuivatatud ploome või aprikoose ning ka ingver mõjub seedetegevust ergutavalt ja korrigeerivalt. Samuti mõjutab meie seedetegevust see kui aktiivsed me ise oleme.
Üks lihtne retsept: võtke 3-4 kuivatatud ploomi ja valage nad üle klaasi keedetud veega (lasta seista 10-12 tundi) ning jooge taolist tõmmist hommikul esimese asjana peale tõusmist.
Heade soovidega, dr.Ehala